Menu Zamknij

Dłonie są bardzo ważnym elementem urody, dlatego powinny być piękne i zadbane, bez względu na wiek i płeć.

Pielęgnacja dłoni:

Po dezynfekcji dłoni początkowo nadajemy paznokciom odpowiedni kształt, a następnie usuwamy skórki. Jeśli jest ich niewiele wystarczy manicure biologiczny czyli usunięcie skórek za pomocą specjalnego płynu i patyczka. Jeśli jednak skórki są zgrubiałe należy je wyciąć cążkami lub frezarką. Na koniec malujemy paznokcie odżywką lub lakierem, nakładamy oliwkę wokół paznokci i wmasowujemy odżywczy krem.

Parafina
To idealne rozwiązanie problemów ze zniszczoną skórą rąk. Osoby borykające się z suchym i popękanym naskórkiem na dłoniach po zabiegu z wykorzystaniem parafiny od razu zobaczą różnicę. Dłonie staną się miękkie i cudownie gładkie. Efekt utrzymuje się przez kilka dni. Parafina na dłonie w domu polecana jest przede wszystkim jesienią i zimą ze względu na mocno rozgrzewające działanie.

Kosmetyczne właściwości parafiny
Parafina jest produktem destylacji ropy naftowej. Zawiera specjalne substancje o właściwościach natłuszczających. Chociaż sama w sobie nie nawilża, po aplikacji tworzy warstwę ochronną, która zamyka wilgoć w skórze. Zaletą parafiny jest długie hfutrzymywanie ciepła, w wyniku czego pory się otwierają, krążenie usprawnia, a substancje pielęgnacyjne znajdujące się w preparatach kosmetycznych nałożonych pod parafinę wchłaniają się dużo szybciej. Zabieg zaleca wykonywać się w serii 5-10 zabiegów.

Zależy Ci na pięknych dłoniach, a nie masz czasu na spędzanie długich godzin u kosmetyczki? Wykonujesz manicure w domu, ale nawet najlepsze lakiery nie trzymają się na Twoich paznokciach powyżej dwóch dni? Zdecyduj się na manicure hybrydowy. Dzięki temu zyskasz piękne dłonie i trwały efekt. I to bez wysiłku. Manicure hybrydowy to metoda stylizacji paznokci, w której wykorzystuje się specjalny preparat utwardzany pod lampą LED. Pracujemy na lakierach firm: OPI, Orly, Gelish, Słowianka, Mistero Milano, Indigo

Paznokcie hybrydowe – ważne fakty:

  • Paznokcie wykonywane metodą hybrydową są bardzo trwałe. Można więc zapomnieć o odpryskach i nietrwałych lakierach.
  • Efekt utrzymuje się około trzech tygodni. Po tym okresie manicure hybrydowy trzeba wykonać ponownie
  • Metoda hybrydowa zakłada pracę na naturalnej płytce paznokcia,dzięki temu paznokieć nie jest uszkadzany
  • Paznokcie hybrydowe mają ładny i naturalny wygląd, a dodatkowo są błyszczące, znacznie bardziej niż w przypadku klasycznego manicure
  • Ten zabieg nie wymaga posiadania długich paznokci. Manicure hybrydowy świetnie wygląda zarówno na długich, jak i na krótkich paznokciach
  • Można go powtarzać tak często, jak się chce, bo zabieg nie osłabia płytki paznokcia

Jeśli zapuszczanie paznokci sprawia Ci trudność, a jednocześnie nie przepadasz za częstym ich malowaniem, manicure żelowy lub akrylowy jest dla Ciebie.

Jedną z technik przedłużania paznokci jest metoda żelowa. Ostatnimi czasy cieszy się ona niezwykłą popularnością zarówno w Polsce, jak i w innych krajach europejskich. Zaraz obok metody akrylowej, przedłużanie za pomocą żelu jest najlepszym dostępnym sposobem na upiększenie i wydłużenie paznokcia. Do wykonania paznokci żelowych niezbędna jest lampa LED. Ta metoda przedłużania płytki paznokciowej jest nazywana światłoutwardzalną, gdyż do utwardzenia żelu niezbędne jest użycie lampy LED. Pracujemy na produktach firm: Perfect Beauty, Słowianka.

Skontaktuj się z nami, a dobierzemy dla Ciebie najlepszą metodę przedłużenia paznokci!

Marzysz o pięknie wyglądających stopach? Przyjdź na pedicure do Babskiego Świata! Pedicure to zabieg polegający na opracowaniu stóp i paznokci. W ramach zabiegu wykonujemy kąpiel odświeżająco-rozmiękczającą oraz usuwamy zrogowaciały naskórek przy pomocy specjalistycznego urządzenia – frezarki. Podczas zabiegu pracujemy także nad zlikwidowaniem przesuszonych i popękanych pięt. Dodatkowo opracowujemy paznokcie, czyli usuwamy skórki, poprawiamy kształt paznokcia, skracamy długość płytki. Na samym końcu malujemy paznokcie. Pedicure frezarkowy jest doskonałą alternatywą dla starszej metody, w której wykorzystywano omegę. Obecnie użycie frezarki daje lepsze efekty. Skóra jest gładka, doskonale pozbawiona martwego naskórka i przesuszonych obszarów skóry. Frezarka jakiej używamy jest najlepszym i najnowocześniejszym sprzętem na rynku. Ruck Podolog Nova 3 to frezarka doceniona przez pomologów na całym świecie. [LINK]

Pielęgnacja stóp:

Zabieg pedicure można rozszerzyć o wykonanie czynności zaliczanych do pedicure’u leczniczego. Jest to przede wszystkim usuwanie odcisków, modzeli i nagniotków.

Jak wygląda usuwanie odcisków, modzeli ?

Usuwanie modzeli, odcisków i nagniotków polega na zlikwidowaniu wymienionych problemów podologicznych przy pomocy specjalnych narzędzi lub frezarki. Sposób pracy zależy od konkretnej zmiany. Doświadczony specjalista najpierw ocenia z czym ma do czynienia, czy są to modzele, odciski, brodawki wirusowe czy może nagniotki, a następnie przystępuje do pracy. Najczęściej rozpoczyna od aplikacji środka złuszczającego na zmianę, a następnie przy pomocy sterylnego narzędzia, czyli dłutka, skalpela lub frezarki, dokonuje jej wycięcia. Jeżeli jest taka konieczność, to na samym końcu nakłada ochronny opatrunek.

Usuwanie modzeli, odcisków i nagniotków nie jest zabiegiem bolesnym, choć niektórzy pacjenci odczuwają łaskotanie.