Menu Zamknij

Mezoterapia igłowa z wykorzystaniem osocza i fibryny  bogatopłytkowej to doskonały sposób na ujędrnienie skóry oraz zwiększenie jej elastyczności.

Zabieg autologiczny bez ryzyka uczuleń. Ważna informacja dla osób, które nie chcą i nie lubią stosować substancji pochodzenia zwierzęcego. Naturalny efekt odbudowy tkanek.

Osocze bogatopłytkowe i fibryna:

Osocze bogatopłytkowe jest koncentratem płytek krwi, który otrzymujemy z krwi pełnej pacjenta podczas odpowiedniej procedury odwirowania i wyizolowania tej frakcji. PRP (platelet rich plasma) to autologiczny koncentrat płytek krwi zawieszonych w niewielkiej ilości osocza.

Osocze bogatopłytkowe nazywane jest także koncentratem czynników wzrostu (plasma rich growth factors – PRGFs), z powodu wysokiego stężenia w nim cytokin wzrostowych.

Czynniki wzrostu mają ogromny potencjał regeneracyjny. Odpowiedzialne są za wzrost syntezy kolagenu kolagenu, mitozę komórek, wzrost naczyń krwionośnych, stymulują migrację innych komórek do uszkodzonych miejsc w tkankach. Indukują proces różnicowania się komórek w wyspecjalizowane komórki pełniące konkretne funkcje w tkance.

Po przejściu przez błonę komórkową czynniki wzrostu natychmiast wiążą się z sąsiadującymi błonami komórkowymi w miejscach receptorowych. Receptory transbłonowe aktywują następnie szlak sygnalizacji wewnątrzkomórkowej, który z kolei wpływa na ekspresję odpowiednich genów .

Po szybkim uwolnieniu czynników wzrostu, płytki zawarte w PRP syntetyzują i wydzielają dodatkowe ich ilości przez kolejne 7 dni. Po tym czasie trombocyt obumiera a funkcje stymulacji gojenia przejmują makrofagi.

Istotny jest fakt, że czynniki wzrostu nie wnikają do komórek, dzięki czemu nie istnieje ryzyko mutagenezy, mamy wyłącznie do czynienia ze stymulacją normalnego procesu gojenia.

INNOWACYJNOŚĆ

Technologia, dzięki której pozyskujemy z naszej krwi osocze bogatopłytkowe. PRP w sposób naturalny, biokompatybilny wykorzystywane jest do procesów naprawczych tkanek własnego organizmu.

SKUTECZNOŚĆ

Pozyskane osocze przywraca funkcje fizjologiczne naszych komórek, regeneruje tkanki, zatrzymuje wiek komórek, przywraca im młodość.

BIOKOMPATYBILNOŚĆ

Zgodność tkankowa, brak negatywnego oddziaływania na własne tkanki. Osocze pozyskane w sposób ekologiczny regeneruje tkanki w zgodzie z własnym organizmem pobudza naturalne siły organizmu do leczenia tkanek. Jest doskonałą alternatywą dla syntetycznych substancji leczniczych.

BEZPIECZEŃSTWO

Osocze bogatopłytkowe pozyskane jest fizjologicznie, otrzymujemy je z komórek  własnego organizmu. Podając własne osocze unikamy ryzyka alergii, redukujemy ryzyko infekcji. Nie istnieje również ryzyko pojawienia się mutacji, ponieważ czynniki wzrostu znajdujące się w pozyskanym osoczu nie wnikają do komórek, dzięki czemu nie mają wpływu na właściwości DNA tych komórek.

Fibryna bogatopłytkowa to trójwymiarowa struktura, której matrycę stanowi fibryna. W przestrzeniach trójwymiarowej sieci fibryny umiejscowione są wysokie stężenia nieaktywowanych, funkcjonalnych, nienaruszonych płytek krwi, krwinki białe oraz mezenchymalne komórki macierzyste.

Wszystkie te elementy wspólnie z fibryną tworzą strukturę matrix – przestrzenną strukturę, która stale i w długim okresie czasu stymuluje płytki do uwalniania czynników wzrostu, cytokin oraz skutecznie kieruje migracją mezenchymalnych komórek macierzystych do miejsca uszkodzenia ciała.

Czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste uwalniane z przestrzeni siatki fibrynowej silnie stymulują odnowę biologiczną tkanek.

Prosta procedura pozyskania fibryny bogatopłytkowej wykorzystuje jedynie fizjologiczne właściwości krwi. Krew jest pobrana i odwirowana bez żadnych antykoagulantów oraz sztucznych aktywatorów.

Płynna fibryna podana miejscowo do tkanek natychmiast wypełnia przestrzenie od wewnątrz. Dzięki tworzącej się w tkankach strukturze przestrzennej, znajdujące się w sieci płytki krwi, krwinki białe oraz komórki macierzyste powoli uwalniane są z macierzy fibrynowej i rozpoczyna się proces odnowy tkanek, komórek i naczyń oraz angiogenezy.

GWARANCJA BEZPIECZEŃSTWA

Frakcje pozyskujemy przy użyciu probówek, które posiadają certyfikaty bezpieczeństwa.

NAJSZYBSZY AUTOLOGICZNY, NATURALNY ZABIEG

BEAUTY CELLS to zestaw do mezoterapii igłowej osoczem bogatopłytkowym i fibryną bogatopłytkową. Zestawy są produkowane przez firmę KeyMed, są to wysokiej klasy medyczne zestawy, posidające wszystkie niezbędne certyfikaty.

Przed zabiegiem:
na dwa tygodnie przed zabiegiem proszę:

 • wypijać po 2-2,5 litra wody dziennie
 • unikać alkoholu (24h przed zabiegiem – zakaz spożywania)
 • zmniejszyć ilość cukrów w diecie
 • nie jeść tłuszczów TRANS
 • spożywać większą ilość warzyw
 • spożywanie wit. C zwiększa efektywność zabiegu (wit. C liposomalna)

na 5 dni przed zabiegiem:

 • należy odstawić aspirynę i inne leki wpływające na krzepliwość krwi:
 • Antykoagulanty: acenokumarol, warfaryna, fenindion, heparyna oraz heparynopodobne leki, inhibitory trombiny, rywaroksaban, inhibitory czynnika XA, endoksaban, apiksaben
 • NLPZ: kwas acetylosalicylowy, ketoprofen, diclofenac, indometacyna, ibuprofen, paracetamol

Po zabiegu: 

 • przez kilkanaście/kilkadziesiąt godzin może utrzymywać się obrzęk w miejscu wkłucia
 • możliwe zasinienie
 • w dniu zabiegu należy unikać sauny, solarium, wysiłku fizycznego
 • w przypadku osocza, efekt widoczny jest narastająco w czasie i zauważalny przez kilka miesięcy
 • w przypadku fibryny, efekt widoczny jest natychmiast po zabiegu, utrzymuje się nawet do dwóch lat

Przeciwskazania:

 • infekcje (opryszczka, trądzik zapalny) i stany zapalne skóry
 • zaburzenia układu odpornościowego (pacjenci po przeszczepach, RZS, łuszczyca, trądzik różowaty, toczeń, choroba Hashimoto, autoimmunologiczne zapalenie naczyń, wątroby)
 • choroby krwi (zespoły dysfunkcji płytek, krytyczna małopłytkowość0
 • zakażenia ostre i przewlekłe
 • leczenie antykoagulantami i NLP
 • choroby nowotworowe (pacjent może być zakwalifikowany jeśli minęło 5 lat od leczenia)

Odstępstwa:

 • rak podstawnokomórkowy – 3 lata od leczenia, rak sutka – 5 lat od leczenia
 • schorzenia wątroby (ostre zapalenia lub marskość wątroby)
 • ciąża i okres karmienia
 • nadmierne oczekiwania