Menu Zamknij

Jest to zabieg kosmetyczny mający na celu mechaniczne usunięcie zbędnego owłosienia za pomocą wosku. Stosujemy wosk miękki i metodę paskową, a także wosk miękki i metodą bezpaskową (przeznaczony do miejsc delikatnych,znacznie mniej bolesny). Efekty zabiegu utrzymują się zwykle od 2 do 4 tygodni po depilacji. Zaraz po depilacji odradza się korzystania z sauny, gorących kąpieli oraz opalania.

Pasta cukrowa

Pasta cukrowa to w 100% naturalny produkt, w pełni bezpieczny. Depilacja tą metodą od wieków, aż do dnia dzisiejszego była i jest najpopularniejszą metoda usuwania zbędnego owłosienia na Bliskim Wschodzie. Do Europy i Stanów Zjednoczonych dotarła prawdopodobnie w II połowie XX wieku. Obecnie gładka skóra stała sie wizytówka każdej zadbanej kobiety.Pasta cukrowa to w 100% naturalny produkt, w pełni bezpieczny. Depilacja tą metodą od wieków, aż do dnia dzisiejszego była i jest najpopularniejszą metoda usuwania zbędnego owłosienia na Bliskim Wschodzie. Do Europy i Stanów Zjednoczonych dotarła prawdopodobnie w II połowie XX wieku. Obecnie gładka skóra stała sie wizytówka każdej zadbanej kobiety.

Zalety depilacji pastą cukrową:

  • Mniej złamanych włosów – pasta w przeciwieństwie do wosku nie twardnieje na skórze. Jest wciąż plastyczna masą, która oblepia łodygę włosa oraz wnika poniżej ujścia mieszka włosowego, dzięki czemu jest on łatwo usuwany wraz z cebulką z jego naturalnym kierunkiem wzrostu
  • Mniej wrastających włosów – pasta nie narusza kanału mieszka włosowego, nie powoduje negatywnych zmian w macierzy włosa i sprawia, ze włos zostaje „wysunięty”, a nie „wyrwany” ze skory. Dzieki temu nowo powstający włos nie wyrasta w skore.
  • Depiluje i pielęgnuje – skóra po depilacji jest jedwabiście gładka – cukry proste zawarte w paście są używane w kosmetykach jako składnik nawilżający.
  • Skuteczność – usuwa nawet bardzo krótkie włosy. Pasta radzi sobie nawet z włosami długości 1-2 mm
  • Bezpieczeństwo – pasta nie przekracza temperatury ciała wiec nie ma ryzyka, ze nastąpi poparzenie. Nie ma rownież przeciwwskazań do depilacji w przypadku naczynek oraz żylaków
  • O połowę mniej bólu – mniejsza bolesność jest ścisłe związana z techniką wyrywania włosów

Depilacja ciała pastą cukrową: